Site Haritası | İnsan Kaynakları

Epoksi ve Poliüretan Zemin Kaplama Sistemleri

Dekapol Epoksi ve Poliüretan Sistemleri, sanayi tesisleri için ideal çözümler sunar ve uygulandıkları alanları korumakta ve dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Kir ve leke tutmaz, tozumaz, su geçirmez, kimyasal etkilere ve aşınmaya dayanıklıdır. Uygulanan kaplamanın temizliği kolaydır ve hijyeniktir. Darbelere karşı mukavemeti yüksek, geniş alanlarda tek parça (derzsiz) olarak uygulanmaktadır.


Epoksi kaplama renkleri talep üzerine istenilen RAL renklerinde hızlı ve kolay uygulanabilir. Dekapol CT 428 Kaplama: Suya, asitlere ve alkaliye dirençlidir, zamanla direncini yitirmez. Dekapol CG 205 Reçine: Karbon-elyaf ile uygulandıklarında çok mükemmel mekanik mukavemet sağlamaktadır. Dekapol PG 133 Epoksi Macun: İnşaat alanında da çok genel amaçlı olarak kullanılılır. Çatlak ve Yarık tamiratlarında, sonradan betonun zemin ve duvar boyama ve kaplamalarında kullanılır. Uygulandığı çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatllak ve yarıkların her iki tarafını sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Dekapol Epoksi Kaplama ve Boyaları; Endüstriyel üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, ilaç fabrikaları, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri süt sağım ve sağmal üniteleri, hastaneler, okullar, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları, montaj alanları, oto galeri, gösteri alanları, boyahane ve bakim üniteleri, otoparklar, servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak da kullanılmaktadır. Kaplanmış alanların, tozumazlığın artması, çeşitli sıvıların emiliminin ortadan kalkması, kolay temizlenebilmesi ve bakteri oluşumunun engellenmesinden dolayı hijyen standartları yükselir.